Pre Novovešťana Adriána Ondova je prvá priečka v súťaži Košický zlatý poklad veľkým úspechom a veľký krok vpred v jeho muzikantskej kariére. Šikovný nádejný umelec to považuje za štart na vyššom stupni a chce naplno makať s kapelou a tvoriť hudbu.
„Je to také “nakopnutie”, aby som konečne začal svoju hudbu presadzovať viac medzi ľudí. Tento veľký úspech hodlám využiť vo svoj prospech, aby som mohol pokračovať v hudobnej kariére, čo najďalej. Posun musí urobiť každý sám. Musím sa chytiť šance a využiť ju. V tomto odvetví je každý sám na vlastnú päsť. Záleží iba na samotnom hudobníkovi, ako so šancou naloží,“ vyznal sa gymnazista.
Adrián sa tiež priznal, že na súťaž Košický zlatý poklad sa s kapelou pripravoval minimálne. „Skladba je veľmi jednoduchá. S kapelou sme ju mali nacvičenú rýchlo. Za krátky čas sme cítili, že sme pripravení vystúpiť pred ľuďmi. Niekedy tej prípravy stačí menej, aby to človek neprekombinoval,“ opísal predsúťažné prípravy.
Adrián je multi talentovaný umelec. Je mu blízka nielen hra na gitare a spev. „V rámci ZUŠ- ky som chodil na herectvo, umelecký prednes, na husle a tanec. Aktívne sa venujem aj hre na bicie, basgitaru, klavír, ukulele a cajon. Mojim snom je byť multiinštrumentalistom a samozrejme známym kvalitným skladateľom a hudobníkom.“
Víťaž košického zlatého pokladu má viacero hudobných vzorov hlavne v americkej tvorbe. „Kapely ako Panic, At The Disco, Coldplay, Sleeping At Last. Práve u nich nachádzam inšpiráciu a motiváciu skladať piesne,“ povedal. Mladý muzikant túži vyjsť na javisko s pocitom, aby si koncert užil nielen on, ale najmä publikum „Chcem, aby si ľudia moju hudbu užívali.“
Keďže je pre Adriána muzika vysnívanou „prácou“, v budúcnosti sa ňou plánuje aj živiť. „Nezaleží na tom kde. Pre mňa sú postačujúce aj malé podniky, reštaurácie, alebo kaviarne. Teší ma pozitívna odozva na moju hudbu, či už hrám na terase reštaurácie, alebo hrám v čajovni, alebo na nejakej špeciálnej akcii,“ uviedol víťaz súťaže.
Adrián miluje na hude najviac jej rozmanitosť. „Všetky hudobné melódie, usporiadania akordov a veci okolo toho už boli objavené. Aj napriek tomu sa ale vždy dá v hudbe vytvoriť niečo nové. Ak by ste dali štyrom rôznym kapelám štyri rovnaké akordy, každá kapela vytvorí niečo unikátne, a presne to je na hudbe skvelé – rôznorodosť a možnosť tvarovať hudbu podľa svojho vkusu,“ uzavrel náš rozhovor sympatický Adrián Ondov.
(sim)