Gaby Sanejstra odišla pred trinástimi rokmi do Viedne za lepšími finančnými podmienkami. „Krajina je za rohom a ponúka niekoľko násobne viac,“ vysvetlila svoje prvotné motívy odchodu. Hodená do vody sa učila plávať v rieke života. Hneď na začiatku sa Gaby musela naučiť perfektne jazyk a vybudovať si autoritu. „Bola to trnistá cesta, ale oplatilo sa,“ uviedla. V novej krajine spoznávala nových ľudí, ale aj systém, tak odlišný od Slovenska. Najmä ten sociálny. „Kde dostáva mamička na materskej 30 mesiacov skoro 700 eur?,“ spýtala sa.
Jej profesným osudom sa stal poker. Nie ako hráčke, ale osobe na druhej strane stola. Gaby sa stala krupiérkou, a nie obyčajnou, ale uznávanou. Najprv v Rakúsku a potom aj v Nemecku. „Od roku 2006 som sa uplatnila aj na medzinárodnom poli. Poker sa stal vo svete populárny. Bola som žiadanou krupiérkou aj pre televízie. Vystupovala som v pokrovej show na PRO7, kde hrávajú poker nemeckí prominenti, či v pokrovej show na Sport 1, kde hrajú najznámejší hráči Európy,“ priblížila nám svoju úspešnú dráhu krupiérky.
Za vrchol svojej kariéry pokladá dealovanie, alebo po našom – rozhodovanie, finálového stola v Monte Carle. „Na tomto finálovom stole „ležalo“ takmer 5,5 milióna eur,“ spresnila. Prostredníctvom pokru spoznala množstvo známych osobností z pokrového sveta, do ktorého patrí aj Boris Becker, Daniel Negreanu, Ole Schemion, Philipp Gruissem, Martin Finger, Fabina Quoss, Vanessa Selbst, či viacerí majstri sveta v tejto hre. „Zo slovenských celebrít som učila hrať poker – Karin Haydu, Petra Kočiša, Superstaristov z roku 2013, Evu Cifrovú a ďalších,“ vymenovala.
Dnes má Gaby zo Spišskej Novej Vsi 34 rokov a štvorročného syna Marvina. Ako manažérka pracuje v bratislavskej pobočke spoločnosti, v ktorej pred rokmi ako krupiérka začínala.
Mladá žena si rada zmlsne na talianskej a ázijskej kuchyni. Varenie ale vôbec nie je, jej koníček. „Priznám sa, že varím málo. Som skôr žena, ktorá si na svoju rodinu zarobí a radšej sa ide najesť do reštaurácie,“ prezradila.
Podľa nej sa Rakúsko, kultúrou, jedlom, ani náboženstvom od Slovenska veľmi nelíši. „Cítiť však silný vplyv prisťahovalcov z ďalekého východu a islamu,“ doplnila. Definitívny návrat domov jej nechýba. „Najbližších mám na blízku. Rada sa domov vraciam, ale len na návštevu k rodine a známym,“ ozrejmila na záver.
(sim)
FOTOGALÉRIA: